Güvenlik

 

İnternet ortamında kredi kartı ile ödeme yapmak, gerçekten de günlük yaşantımızda yaptığımız ödemelerden çok daha güvenli. İnternet ortamında yapılan ödemeler, günlük hayatımızda yaptığımız ödemelerdeki gibi kartımızı ikinci veya üçüncü şahıslara vermeden, ekranımızın önünde, elimizdeki kredi kartımız ile yaptığımız ödemelerdir. Kredi kartımızın bir alışveriş sırasında kasiyer veya pos makinesi ile işlem yapan garson tarafından kopyalanması gibi riskler taşımaz.

İnternet ortamında ödeme yapılacaksa bu hizmeti sağlayan firmaların da güvenliği sağlamaları zorunludur. FaturaOde.Org’da bu güvenlik en üst düzeyde sağlanmaktadır. Sistemimizde, kısa adı SSL olan Secure Sockets Layer, Türkçe açıklaması ile Güvenli Yuva Katmanı olarak geçen bir güvenlik protokolü kullanılmaktadır. Bu protokol, kullanıcı-site, site-banka arasındaki bilgi aktarımlarının şifrelenmiş ve yüksek güvenlikli olarak gerçekleştirilmesini sağlar. Bilginin bütünlüğü ve gizliliği (data protection) için, internet üzerinde iki taraf arasında oluşan trafik şifrelenir, böylece gizlilik ve bütünlük korunmuş olur.

 

Sistemimizde, güvenli bir şekilde ödeme yapılması için, her geçen gün geliştirdiğimiz kontrol yöntemlerini kullanıyoruz. Yapılan kredi kartı ödemeleri, 6 kişilik Dolandırıcılık (Fraud) Önleme Birimimiz tarafından sürekli kontrol ediliyor ve gerekli takipleri yapılıyor. Bu kontroller sayesinde kötü niyetli şahısların gerçekleştirebileceği işlemler engelleniyor ve gerekli önlemler alınıyor. Hem kullanıcıların hem de FaturaOde.Org’un güvenliği bu sayede sağlanıyor.

 

FaturaOde.Org’da güvenli bir şekilde ödeme yapılması için bizlerin gerçekleştirdiği kontrollerin dışında uygulanan başka bir yöntem daha var; 3D Secure Ödeme Sistemi. Bankaların sağladığı 3D Secure Ödeme Sisteminde, kullanıcı ödeme yaparken ilgili internet sitesinden kredi kartının ait olduğu bankanın güvenli ödeme sayfasına yönlendirilir. Bu sayfada öncelikle kredi kartının, bu ödeme sistemine kayıt ettirilmesi gerekir. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra kullanıcılar her zaman kart şifrelerini kullanarak ödemelerini tamamlarlar. Kullanıcı, kartını kaybetmişse veya kartı başka biri tarafından kopyalanmışsa bile -kredi kartı şifresi 3. şahıslar tarafından bilinemeyeceği için- kullanıcının kredi kartı kötü niyetli kişiler tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz.

 

 

FaturaOde.Org’da şimdiye kadar Sıfır Risk Sistemi ile 4 milyonun üzerinde fatura ödeme işlem sorunsuz gerçekleşti. Bu rakam, kullanıcılarımızın FaturaOde.Org’a duydukları güveninin bir kanıtı. Her gün onbinlerce insan kredi kartlarıyla* buradan güvenle ödeme yapıyor ve her ay 200.000′in üzerinde ödeme işlemi yukarıda bahsettiğim güvenli ödeme sistemleri sayesinde gerçekleşiyor.

 

Kredi kartı ile internetten alışveriş yapmak konusunda çekinceleriniz olduğunu biliyoruz; ancak emin olun ki FaturaOde.Org’da bu konuda en az sizler kadar hassas. Bu yüzden üst düzeyde kredi kartı güvenlik önlemlerini kullanıyoruz ve kullanıcılarımızı koruyoruz.

 

Umarım verdiğimiz bu bilgilerle sistemimizde yapılmış ve yapılacak olan ödemelerin güvenilirliği konusunda sizlere biraz olsun yardımcı olmuşuzdur. Kafanızdaki soru işaretlerine yanıt bulduysanız artık siz de FaturaOde.Org’dan kredi kartınızla güvenle fatura ödeme yapabilirsiniz! Eh, hadi ne duruyorsunuz? :)

*FaturaOde.Org’da ödeme işlemlerinin %98′i kredi kartı ile gerçekleşmektedir.